W czwartek, 23 sierpnia, odbędzie się pierwsze z dedykowanego przedsiębiorcom cyklu bezpłatnych spotkań z doradcą podatkowym. Z pomocy mogą skorzystać zarówno osoby dopiero rozpoczynające działalność gospodarczą, jak i doświadczeni biznesmeni szukający porady w sprawie kompleksowej informacji podatkowej.

Pomoc profesjonalnego doradcy podatkowego w dużym stopniu wpływa na sukces biznesu. Wsparcie profesjonalisty zapewnia stabilność działań – jego wiedza na temat wszelkich aspektów prawnych związanych z podatkami pozwala na odprowadzanie ich w prawidłowy sposób. Wielu przedsiębiorców jest nieświadomych wszystkich przysługujących im praw oraz obowiązków, jakie na nich ciążą. Pomoc fachowca w kwestiach podatkowych może nie tylko przynieść firmie spore oszczędności, ale także dać pewność prawidłowej interpretacji obowiązujących przepisów prawnych oraz uniknąć popełnienia brzemiennych w skutki błędów.

Zazwyczaj taka pomoc kojarzy się z wysokimi kosztami, ale właściciele firm z terenu Bełchatowa i powiatu mają teraz możliwość skorzystania z niej całkowicie za darmo. 26 lipca Prezydent Miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska, podpisała porozumienie z łódzkim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Zgodnie z nim, Przedsiębiorcy z terenu Bełchatowa będą mogli bezpłatnie korzystać z usług doradcy podatkowego. Co ważne, pomoc doradców będzie udzielana bezpłatnie. – Chodzi nam o odpowiedzialne budowanie gospodarki w mieście, o pobudzenie chęci wspierania lokalnych inicjatyw i ciekawych pomysłów mieszkańców – wyjaśnia prezydent Czechowska.

Zgodnie z zawartym właśnie porozumieniem, przedsiębiorczy bełchatowianie będą mogli skorzystać z pomocy przy rozpoczęciu działalności a także liczyć na wsparcie polegając na udzieleniu profesjonalnej i kompleksowej informacji podatkowej. W konsekwencji nabiorą niezbędnych dla prowadzenia firmy umiejętności odpowiedzialnego zarządzania finansami oraz zyskają wiedzę z różnych dostępnych form opodatkowania.

W zależności od potrzeb, spotkania odbywać się będą cyklicznie raz lub dwa razy w miesiącu. Pierwsze planowane jest na czwartek, 23 sierpnia. Na spotkanie nie trzeba się zapisywać, wystarczy  przyjść do Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1 do sali nr 316 ( II piętro) w godzinach 13.00 – 15.30.

Accessibility