Od stycznia przedsiębiorcy mogą skorzystać z tzw. małego ZUS. Komu przysługuje, jakie formalności trzeba załatwić i wiele innych cennych porad udzielą pracownicy bełchatowskiego ZUS-u i Krajowej Izby Doradztwa Podatkowego. Bezpłatne konsultacje, na które zaprasza miasto, odbędą się 17 stycznia w magistracie.

Spotkanie skierowane jest do przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność gospodarczą na mniejszą skalę, bo to właśnie oni mogą korzystać z małego ZUS. Nie trzeba się wcześniej zapisywać ani rejestrować, wystarczy przyjść. Specjaliści będą czekać w urzędzie (ul. Kościuszki 1, sala 316 – II piętro) w godzinach 12-15.

– To już kolejne spotkanie organizowane przez miasto dla przedsiębiorców. Tym razem zaprosiliśmy specjalistów, aby wyjaśnili zasady związane z małym ZUS-em, czyli najnowszym udogodnieniem dla małych przedsiębiorstw, które pomogą obniżyć koszty – mówi Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie. – zapraszamy wszystkich zainteresowanych – dodaje Nowak.

Pracownicy bełchatowskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podpowiedzą, jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z ulgi, w jaki sposób ustalana jest podstawa wymiaru składki na ubezpieczenia społeczne czy jakie dokumenty należy złożyć, aby skorzystać z małego ZUS. Wytłumaczą, jakie skutki wywołuje korzystanie z ulgi oraz komu ona nie przysługuje. Przedstawiciele ZUS-u pokażą również jak założyć konto na PUE ZUS, czyli Platformie Usług Elektronicznych.

Podczas konsultacji będą także obecni doradcy z Krajowej Izby Doradztwa Podatkowego w Łodzi. Specjaliści udzielą bezpłatnych porad z zakresu księgowości i rozliczeń podatkowych.

Spotkanie skierowane jest do lokalnych przedsiębiorców

Accessibility