Od ponad roku bełchatowscy przedsiębiorcy mogą korzystać z bezpłatnych porad fachowców z Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Z pomocy skorzystać mogą zarówno doświadczeniu biznesmeni, jak i osoby dopiero rozpoczynające działalność gospodarczą. Kolejne spotkanie z cyklu odbędzie się we czwartek, 23 stycznia 2020 r.

Pomoc profesjonalnego doradcy podatkowego ma duży wpływ na powodzenie w biznesie. Wsparcie fachowca i jego wiedza na temat podatków zapewnia stabilność działań i odprowadzanie podatków we właściwy sposób. Wielu przedsiębiorców nie ma pełnej wiedzy na temat przysługujących im praw i ciążących na nich obowiązków. W efekcie zdarza się, że ze względu na nieprawidłową interpretację przepisów prawa, właściciele firm popełniają brzemienne w skutki błędy.

Przedsiębiorcy z terenu Bełchatowa i powiatu, którzy szukają porady w sprawie kompleksowej informacji podatkowej, mogą ją uzyskać za darmo. W konsekwencji nabiorą niezbędnych dla prowadzenia firmy umiejętności odpowiedzialnego zarządzania finansami oraz zyskają wiedzę z różnych dostępnych form opodatkowania.

Zakres usług doradcy podatkowego

  • Udzielanie porad, opinii i wyjaśnień z zakresu obowiązków podatkowych.
  • Sporządzanie zeznań i deklaracji podatkowych lub udzielaniem pomocy w tym zakresie.
  • Reprezentowanie klientów w postępowaniu przed organami podatkowymi we wszystkich instancjach oraz przed Sądami Administracyjnymi.
  • Udzielanie porad, opinii i wyjaśnień oraz prowadzenie rozliczeń innych niż podatki – jak należności publicznoprawne (np. składki ZUS, ubezpieczenie zdrowotne).
  • Doradztwo w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego, doradztwo i reprezentowanie klientów w zakresie obowiązków wynikających z prawa celnego.
  • Prowadzenie ksiąg podatkowych i innych ewidencji do celów podatkowych oraz udzielanie pomocy w tym zakresie.
  • Doradztwo w zakresie korzystania – z pomocy publicznej dla przedsiębiorców – z funduszy unijnych.
  • Inne czynności, na które zezwala ustawa o doradztwie podatkowym.

Kolejne spotkanie z doradcą podatkowym odbędzie się we czwartek, 23 stycznia w godz. 13 – 15. Na spotkanie nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść do Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1 pokój 316. Więcej informacji na temat spotkania udzielą pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta, tel. 44 733 51 45.

Accessibility