Nowe i modne ubranie w dobie obostrzeń związanych z COVID-19? Tak, to możliwe. Wystarczy skorzystać z usług doświadczonej krawcowej. Szukasz pomysłu na prezent? Warto zajrzeć do jubilera. Oferta bełchatowskich rzemieślników jest bardzo szeroka. Korzystając z ich usług wspieramy lokalną gospodarkę i pomagamy w utrzymaniu miejsc pracy. Taki jest główny cel prowadzonych przez miasto działań w trudnym gospodarczo czasie epidemii SARS-CoV-2.

Wsparcie lokalnej gospodarki, to jedno z głównym wyzwań, jakie stają przed samorządem w dobie pandemii koronawirusa. Miasto prowadzi szeroko zakrojone akcje, które mają na celu promować bełchatowskich przedsiębiorców. Mowa chociażby o lokalach gastronomicznych czy rzemieślnikach, którzy cały czas oferują swoje usługi. – Pomoc dla bełchatowskiego biznesu była dla nas zawsze jednym z ważniejszych kierunków pracy. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy właściciele małych i dużych firm borykają się z ekonomicznymi skutkami epidemii. Jestem przekonana, że działając wspólnie możemy uratować płynność finansową bełchatowskich firm, a także uchronić wiele miejsc pracy. By osiągnąć ten cel, wystarczy pamiętać o nich przy codziennych zakupach. Takie z pozoru małe, ale odpowiedzialne decyzje, mogą mieć zasadniczy wpływ na kondycję naszej gospodarki – tłumaczy prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Szewcy, krawcy, tapicerzy, zegarmistrzowie czy złotnicy – w Bełchatowie można skorzystać z usług wielu rzemieślników. Choć wydawałoby się, że to zawody z przeszłości, to na naszym rynku wciąż działa wielu „Rzetelnych i Misternych”. Wszystkich łączy wiedza i zamiłowanie do tradycji. W dobie pandemii mogą zaś być doskonałą alternatywą dla zalewających nas sieciowych produktów i wyrobów. Co zyskują klienci małych zakładów? Wysoką jakość, niepowtarzalny design i dopasowane do ich indywidualnych potrzeb podejście.

>>> Kliknij: Mapa lokalnych rzemieślników

Dotyczy to np. mebli i innych elementów wyposażenia wnętrz, ubrań, zegarków czy biżuterii. U rzemieślnika z prawdziwego zdarzenia można bowiem nie tylko naprawić starą rzecz (sukienkę, bluzkę, kurtkę, buty czy zegarek), ale także zamówić całkiem nową. Co ważne, będzie ona z pewnością wyjątkowa i niepowtarzalna, a dodatkowo spełni wszystkie oczekiwania klienta.

Adresy i numery kontaktowe zakładów biorących udział w miejskiej akcji „Tylko dobre: rzemiosło” znajdują się na interaktywnej mapie na miejskiej stronie belchatow.pl. Tam też w krótkich filmikach mistrzowie opowiadają o tajnikach swojego fachu, o tym dlaczego wybrali właśnie taki zawód oraz o tym, czy ich zdaniem rękodzielnictwo to dziś dobry pomysł na karierę.

Aby zgłosić swój zakład rzemieślnicy do akcji, należy skontaktować się z Wydziałem Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu pod numerem tel. 44 733 51 45.

 

AP

Accessibility