Sześćdziesięciu bełchatowskich przedsiębiorców spotkało się na przedświątecznym evencie zorganizowanym przez magistrat. Główny tematem tegorocznego świątecznego spotkania była siła motywacji w biznesie. Prelekcję zatytułowaną „Twój Everest” wygłosił jeden z czołowych polskich mówców motywacyjnych, Piotr Cieszewski. Podczas wykładu prelegent główny nacisk położył na rozwój, przełamywanie barier, współpracę w grupie oraz rolę przywódcy.

Świąteczne spotkanie to ważne forum dialogu między środowiskiem przedsiębiorców a samorządem, które służyć ma wymianie doświadczeń i wiedzy w sprawach ważnych dla rozwoju bełchatowskich firm. Podczas eventu Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, podsumowała dotychczasowe działania miasta i osiągnięcia mijającego 2018 roku. – Pozyskaliśmy dużego inwestora z kapitałem międzynarodowym. W połowie 2020 roku zacznie działać fabryka DS Smith, w której zatrudnienie znajdzie około dwustu osób. W marcu Bełchatów dołączył do miast partnerskich Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Dzięki temu możemy lepiej promować nasze tereny nie tylko w kraju, ale także za granicą. Od lipca, kiedy podpisaliśmy porozumienie z Krajową Izbą Doradców Podatkowych, wszyscy przedsiębiorcy mogą bezpłatnie korzystać z darmowych porad – wymienia prezydent Czechowska.

Praca samorządu została doceniona przez kilka niezależnych gremiów. Bełchatów może pochwalić się prestiżowymi tytułami „Gmina na 5!”, „Eco-Miasto”, „Samorząd Przyjazny Firmom” i przyznany w ostatnich dniach „Grunt na medal”. Wyróżnienia te z pewnością mogą zachęcić inwestorów do ulokowania swojego biznesu właśnie tu.

Życzenia wszystkim właścicielom bełchatowskich firma złożyła prezydent Mariola Czechowska. – Pragnę nam wszystkim złożyć życzenia dalszej owocnej współpracy. By wszystkie zamierzenia i plany związane z rozwojem Państwa firm zrealizowane zostały w nadchodzącym, 2019 roku, a zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wypełnione były radością i spokojem.

 

 

Z prezendetem Bełchatowa spotkało się 60 przedsiębiorców

 

Prezydent Czechowska stawia na współpracę z biznesem

 

Spotkania z biznesmenami stają się tradycją

Accessibility