Przedsiębiorcy z terenu Bełchatowa będą mogli bezpłatnie korzystać z usług doradcy podatkowego. Prezydent Miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska, podpisała w tej sprawie porozumienie z łódzkim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych.To kolejne z podejmowanych przez samorząd działań zmierzających do wspierania lokalnego biznesu. Dzięki współpracy z KIDP zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby dopiero myślące o założeniu własnej działalności gospodarczej, będą mogli nieodpłatnie uzyskać porady z zakresu prawa podatkowego.

Rozwój gospodarczy to jeden z priorytetów dla władz Bełchatowa. Jak podkreśla Prezydent Miasta Bełchatowa, Mariola Czechowska, bezpłatna pomoc doradców podatkowych a także kursy i szkolenia to istotne wsparcie dla lokalnej przedsiębiorczości. – Chodzi nam o odpowiedzialne budowanie gospodarki w mieście, o pobudzenie chęci wspierania lokalnych inicjatyw i ciekawych pomysłów mieszkańców – dodaje prezydent Czechowska. – Zwolnienia i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców, którzy zapewnią nowe miejsca pracy, strefa przemysłowa oraz objęcie całego miasta planem zagospodarowania przestrzennego, z pewnością ułatwiają podjęcie decyzji o zainwestowaniu w Bełchatowie.

Zgodnie z zawartym właśnie porozumieniem, przedsiębiorczy bełchatowianie będą mogli skorzystać z pomocy przy rozpoczęciu działalności a także liczyć na wsparcie polegając na udzieleniu profesjonalnej i kompleksowej informacji podatkowej. W konsekwencji nabiorą niezbędnych dla prowadzenia firmy umiejętności odpowiedzialnego zarządzania finansami oraz zyskają wiedzę z różnych dostępnych form opodatkowania.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy podatkowego i czym różnią się jego usługi od zadań księgowego?

Korzystając z usług doradcy podatkowego przedsiębiorca może oczekiwać więcej, niż tylko prowadzenie ksiąg i spraw kadrowo-płacowych czy sporządzania deklaracji. Doradca ponadto zajmuje się planowaniem podatkowym w zakresie różnych działań gospodarczych, opiniowaniem od strony podatkowej podpisywanych dokumentów (w tym umów). Dodatkowo ma on prawo reprezentować firmę w sporach z urzędami skarbowymi, ale także przed sądami administracyjnymi wszystkich instancji. To nie wszystko. Doradca może pomóc również w sprawach związanych z międzynarodowym prawem podatkowym i celnym, a także podpowiedzieć, jak korzystać z pomocy publicznej (głównie z funduszy unijnych).

Spotkania będą się odbywać cyklicznie, a pomoc fachowców z Krajowej Izby Doradców Podatkowych udzielana będzie całkowicie bezpłatnie. Szczegóły dotyczące miejsca i terminu spotkań podamy w najbliższym czasie.

Accessibility