Ruszyła budowa nowej fabryki w  bełchatowskiej strefie przemysłowej. W czwartek tj. 6 maja wbito pierwszą łopatę pod inwestycję DS Smith produkcję proekologicznych opakowań z tektury, chce rozpocząć w pierwszym kwartale 2022 r. Firma ma zapewnić 200 nowych miejsc pracy. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na ok. 250 mln zł.
Produkcja w budowanej fabryce DS Smith ruszy w marcu 2022 r.

Na prawie trzynastohektarowej działce powstanie nowoczesna fabryka o powierzchni 37 tys. mkw. W nowym zakładzie będą produkowane najwyższej jakości opakowania z tektury falistej m.in. ekspozycyjne, transportowe, dedykowane sprzedaży e-commerce oraz przemysłowe. Wszystkie produkty będą dopasowane do indywidualnych wymagań klientów oraz spełniające ambitne cele środowiskowe.

– Naszym celem jest zbudowanie jednej z najnowocześniejszych fabryk opakowań z tektury falistej w Europie – komentuje prezes DS Smith Polska Krzysztof Sadowski.

Co siódme opakowanie tekturowe w Europie i co dziesiąte w Polsce produkowane jest przez DS Smith. Każdego dnia z polskich fabryk wyjeżdża 3,5 miliona tekturowych opakowań. Wkrótce produkcja ruszy i w Bełchatowie.

Ponad 200 nowych miejsc pracy?

 – Atutami tej lokalizacji są dogodne logistycznie położenie, właściwości terenu, który spełnia oczekiwania inwestycyjne oraz dobry dialog z władzami Bełchatowa. Miasto jest dobrze skomunikowane z polską siecią dróg krajowych i autostrad – przyznaje prezes DS Smith Polska, Krzysztof Sadowski. – Każda z firm otwierająca swój biznes w bełchatowskiej strefie przemysłowej otrzymuje indywidualnego opiekuna inwestycji. Jesteśmy otwarci na sugestie i gotowi na współpracę z przedsiębiorcami, którzy biznesowo chcą zawiązać się z Bełchatowem. – mówi Mariola Czechowska Prezydent Bełchatowa.

Dla mieszkańców miasta i okolic to szansa na pracę i rozwój w nowoczesnej i rozwijającej się firmie o światowym zasięgu.
– Dla nas istotne jest to, że w Bełchatowie, w naszej strefie przemysłowej uruchomiona zostanie nowa fabryka, prowadzona przez firmę o ugruntowanej pozycji biznesowej. Ważne dla nas są nowe miejsca pracy, a te zapewni DS Smith – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Ponad 200 nowych miejsc pracy

Docelowo w Bełchatowie będzie pracowało ponad 200 osób. To jednak nie wszystko bowiem kolejnych 100 znajdzie pracę w firmach, które będą współpracowały z DS Smith. W fabryce będą potrzebne osoby o różnych kompetencjach i doświadczeniu. Mowa np. o operatorach maszyn produkcyjnych, inżynierach produkcji i utrzymania ruchu, jak też specjalistach w obszarze sprzedaży i rozwoju biznesu. Jak deklaruje DS Smith większość osób, które znajdą pracę w fabryce opakowań, będzie pochodziła z Bełchatowa i okolic. Firma zapewnia m.in. szkolenia oraz proces wdrożenia w obowiązki każdego z nowo zatrudnionych pracowników.

Proces rekrutacyjny już trwa. Osoby zainteresowane mogą już dziś przesłać swoje CV na adres: rekrutacja@dssmith.com oraz na bieżąco śledzić oferty pracy na stronie inwestora dssmith.com/kariera, na portalach rekrutacyjnych i ogłoszeniowych.

O DS Smith:
DS Smith jest wiodącym producentem proekologicznych opakowań z tektury falistej, a ponadto zajmuje się recyklingiem i produkcją papieru. Odgrywa kluczową rolę w łańcuchu dostaw w sektorach takich jak e-commerce, FMCG i przemysł. Poprzez swój cel “Kreowanie opakowań z myślą o zmieniającym się świecie” oraz strategię zrównoważonego rozwoju „Na Teraz. I na Przyszłość”, DS Smith angażuje się w przyspieszenie wprowadzenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Firma dostarcza swoim klientom i społeczeństwu przyjazne środowisku rozwiązania − zastępuje problematyczne tworzywa sztuczne, eliminuje ślad węglowy z łańcucha dostaw i zapewnia nowatorskie rozwiązania w zakresie recyklingu. Dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów model „Pudełko z pudełka w 14 dni”, szerokie możliwości projektowe i innowacyjność stanowią fundament oferty. Firma ma siedzibę główną w Londynie i jest notowana na liście FTSE 100. Działa w 34 krajach, zatrudniając blisko 30 000 osób. Jest partnerem strategicznym Fundacji Ellen MacArthur. Jej historia zaczęła się od założonej w latach 40. XX wieku przez rodzinę Smith firmy produkującej pudełka.
Na terenie Polski firma posiada 4 fabryki zlokalizowane w Kielcach, Oławie, Kutnie i Kwidzynie oraz centra logistyczne w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Czeladzi. Firma zatrudnia ponad 1300 osób.

Accessibility