Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego liczy na głos przedsiębiorców w sprawie “Funduszy Europejskich dla Łódzkiego 2027”. Przedstawiciele firm zainteresowani tematyką nowych programów wsparcia mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych i wyrazić na ten temat swoje opinie. Spotkanie dla przedsiębiorców z regionu łódzkiego odbędzie się w formule online, 4 stycznia 2022 r o godz. 10.00.

Urząd Marszałkowski, który dzieli unijne fundusze liczy na spostrzeżenia przedsiębiorców i uwagi wobec kierunków wykorzystania środków unijnych w nowej perspektywie oraz opinie do przyjętych w programie “Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2027” rozwiązań.

Głos świata biznesu, jako potencjalnych beneficjentów unijnego wsparcia, ma pomóc w lepszym dopasowaniu programu do zgłaszanych potrzeb.

Warto podkreślić, że łączna wartość środków w ramach FEŁ2027 to ponad 2,6 mld euro, na co składają się środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (1,7 mld euro), Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (575 mln euro) oraz Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (344 mln euro).

Z projektem programu można zapoznać się na stronie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy Województwa Łódzkiego.

Osoby, które chcą wziąć udział w konsultacjach online proszone są o przesłanie zgłoszenia z informacją o ewentualnej chęci zabrania głosu na adres e-mail: programowanie2020@lodzkie.pl. Link umożliwiający dołączenie do spotkania zostanie przesłany na adresy e-mailowe osób, które prześlą zgłoszenie do dnia 3 stycznia 2022.

Proces konsultacji społecznych FEŁ2027 rozpoczął się 2 grudnia i potrwa do 9 stycznia przyszłego roku. Oprócz spotkania online dla przedsiębiorców 4 stycznia (godz. 10.00), tego dnia odbędą sie także konsultacje dla przedstawicieli uczelni (godz. 12.00) i partnerów społecznych i gospodarczych (godz. 14.00), a 5 stycznia dla przedstawicieli obszaru transformacji (godz. 10.00) i dla młodzieży (godz. 12.00).

Accessibility