Lokalni przedsiębiorcy mają okazję, aby spotkać się ze specjalistami i porozmawiać o wdrażanej właśnie „Konstytucji biznesu”. O tym, jakie zamiany wprowadziła, będą mówić m.in. przedstawiciele ministerstwa, PARP-u, ZUS-u. Zapisy na spotkanie trwają.
Bezpłatne szkolenia dla właścicieli bełchatowskich firm na stałe wpisały się w działania magistratu. Tym razem miasto zaprasza na szkolenie w zakresie zmian wynikających z przepisów „Konstytucji biznesu” i korzyści płynących ze stosowania nowego prawa w codziennym funkcjonowaniu miejscowych firm.
Bełchatów jest jednym z 66 miast w Polsce, które wyraziły chęć współpracy z ministerstwem. O organizację takiego spotkania zabiegała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, która podkreśla, że współpraca między samorządem a lokalnym biznesem jest dla miasta priorytetem. – Zależy mi, by Bełchatów prężnie się rozwijał. Dlatego wprowadzamy wiele udogodnień dla małych i średnich przedsiębiorstw, organizujemy bezpłatne warsztaty i szkolenia – mówi prezydent Czechowska. – W mieście działa także innowacyjny program praktyk i staży, przedsiębiorcy mogą korzystać z różnych ulg i preferencji podatkowych – podsumowuje prezydent Bełchatowa.
Spotkanie skierowane jest do wszystkich przedsiębiorców z powiatu bełchatowskiego, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat „Konstytucji biznesu”. To pakiet pięciu ustaw regulujących m.in. zakładanie firmy i zawieszanie działalności, zasady prawa gospodarczego, prawa i obowiązki przedsiębiorców, relacje właścicieli firm z urzędami. Głównym założeniem konstytucji jest ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej, a także usprawnienie współpracy między właścicielami firm a samorządem. O nowych regulacjach mówić będą przedstawiciele Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej oraz specjaliści z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Urzędu Zamówień Publicznych. Co ważne, organizatorzy (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz bełchatowski magistrat) przewidują również czas na bezpośrednią rozmowę przedsiębiorców z ekspertami. Uczestnicy będą mieli także okazję skonsultowania się z pracownikami Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Banku Gospodarstwa Krajowego i ZUS-u.

Spotkanie odbędzie się 12 września w godz. 10:30-14:00 w hotelu Wodnik w Słoku koło Bełchatowa. By wziąć w nim udział, wystarczy się zarejestrować na stronie www.prawoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl.
Szczegółowe informacje uzyskać można bezpośrednio w Wydziale Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie (ul. Kościuszki 1, p. 215) lub pod numerem telefonu 44 733 51 45.

Accessibility