Na ulicy Przemysłowej w Bełchatowie, powstał zakład gwarantujący pracę dla około 40 osób. Firma Herbsland Sp z o.o., która zdecydowała się zainwestować w naszym mieście, jest bezpośrednim importerem bakalii, przypraw i ziół z całego świata. Ponadto, zajmuje się przygotowywaniem surowców i produkcją wyrobów ziołoleczniczych.

Inwestorzy z Kalisza zrealizowali  w Bełchatowie projekt wdrożenia innowacyjnego sposobu wytwarzania spożywczego produktu odświeżającego – Fresher®. Jest to naturalna, opatentowana przez nich kompozycja ziół, będąca alternatywą dla odświeżaczy oddechu doraźnie niwelujących zapachy w ustach. – Wybudowanie i stworzenie linii produkcyjnej naszego innowacyjnego produktu to poważna i długofalowa inwestycja – twierdzi prezes firmy Herbsland. – Cieszę się, że udało mi się tę inwestycję wdrożyć właśnie w Bełchatowie. Jestem zadowolony z warunków jakie zapewniło nam Miasto, bardzo pozytywnie oceniam także współpracę z władzami.

W nowoczesnym budynku firmy znajduje się laboratorium zakładowe, magazyn surowców oraz sala i magazyn produkcyjny. Zakład ten może pochwalić się najnowocześniejszą linią technologiczną, w pełni zautomatyzowaną oraz energooszczędną.

Zlokalizowana w Bełchatowie inwestycja została współfinasowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007–2013. Celem spółki jest wdrożenie innowacyjnego procesu produkcji spożywczego produktu odświeżającego oraz umocnienie pozycji przedsiębiorstwa na rynku międzynarodowym. Całkowity koszt inwestycji to ponad siedemnaście milionów złotych. Herbsland Sp. z o.o. to firma nieustannie rozwijająca się. W przyszłości inwestor planuje rozbudować zakład i rozszerzyć linię produkcyjną o dodatkowe produkty.

Accessibility