DS Smith rozpoczyna nową inwestycję w Bełchatowie.
Poznajmy zatem firmę pod kątem strategii produkcji oraz portfolio produktów i usług.

Jako Stratedzy Opakowań, specjaliści DS Smith łączą wiedzę z obszarów projektowania i produkcji opakowań oraz logistyki i recyklingu.
Firma oferuje innowacyjne rozwiązania i kompleksowe usługi. Wierzy w siłę rozwiązań szytych na miarę, dlatego najpierw poznaje potrzeby klienta, a następnie proponuje rozwiązanie dedykowane jego wymaganiom.

W fabrykach DS Smith produkowane są opakowania, które umożliwiają transportowanie towarów na cały świat. Firma obsługuje duże międzynarodowe koncerny, jak i wiodące polskie marki. Klienci pochodzą z różnych branż, np. spożywczej, produktów higieny osobistej, zabawek i elektroniki. Poza opakowaniami na dobra konsumenckie, firma oferuje również opakowania przemysłowe, np. dedykowane produktom z branży motoryzacyjnej, jak opakowania na silnik do samolotu czy motor.

DS Smith produkuje tekturę falistą od 1 do 12 mm grubości, o gramaturze od 280 g do 2 kg na m². Firma sprzedaje dziennie 3,5 mln opakowań.

Spójrzmy gdzie zlokalizowana jest produkcja oraz centra usług tej firmy:

 

DS Smith w Polsce

 

Mówiąc o produkcji prowadzonej przez DS Smith trzeba wspomnieć, że firma realizuje ambitną strategię zrównoważonego rozwoju i jest zaangażowana w działania na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym. DS Smith współpracuje z klientami, społecznościami, rządami i influencerami, w obszarze oszczędzania surowców, projektowania z myślą o eliminowaniu odpadów oraz regeneracji ekosystemów.

Myśląc o przyszłości, firma koncentruje się na redukcji emisji dwutlenku węgla, ochronie bioróżnorodności oraz zmniejszeniu zużycia wody. Firma chce m.in., aby do 2030 roku wszystkie jej opakowania były poddawane recyklingowi lub ponownie wykorzystywane. Do 2025 roku firma wyeliminuje z półek sklepowych 1 mld opakowań z tworzyw sztucznych.
Innym z celów jest też ochrona zasobów naturalnych poprzez dążenie do maksymalnego wykorzystania każdego włókna.

DS Smith z dumą prezentuje swoje innowacyjne rozwiązania opakowaniowe. Przykładem osiągniętego sukcesu, jest wypracowanie, wspólnie z partnerami biznesowymi, rozwiązania, które pozwala zmniejszyć zużycie tworzyw sztucznych nawet o 85%. Przykładem może tu być projekt EKOlogicznego POS (point-of-sale). W tym rozwiązaniu, dzięki użyciu m.in. tekturowych haków i listew cenowych, papierowych podpór pod półki czy papierowej taśmy klejącej, standy i ekspozycje reklamowe będą mogły być w pełni przetwarzane.

Oto, co o produktach DS Smith mówi reprezentant firmy Mariusz Siwecki – Business Development Manager:

Przy projektowaniu naszych opakowań, także tych dla sektora e-commerce, za priorytet stawiamy sobie zrównoważony rozwój, doświadczenie Klienta końcowego oraz efektywność kosztową. Udaje się to dzięki właściwościom tektury falistej, która w stu procentach może pochodzić z surowców makulaturowych i nadaje się do recyklingu, a w przypadku gdy nawet nie trafi do ponownego przetworzenia, ulega całkowitemu rozkładowi, w ciągu kilku miesięcy. Dodatkowo sztywność materiału zapewnia doskonałą ochronę produktów, polepsza efektywność pakowania, poprawia prezentację dostarczanych produktów i wrażenia konsumenta.”

 

Szeroka gama produktów DS Smith dla różnych branż zawiera:

produkty

Konstruktorzy DS Smith projektują opakowania spełniające wszelkie wymagania, począwszy od funkcji logistyczno-magazynowych, poprzez odpowiednią ekspozycję produktu na sklepowej półce, po promowanie marki w całym cyklu dostaw.

Naszą bogatą ofertę uzupełniają usługi doradztwa z zakresu łańcucha dostaw, projektowania opakowań, z wykorzystaniem palet przekładkowych (KayPal) oraz serwis produkcyjno-copackingowy świadczony przez lokalne centra usługowe” – wylicza Paweł Mazanka – szef Działu Innowacji i Rozwoju Produktu.

Katalog usług oferowanych przez DS Smith zawiera:

USŁUGIpng

Aby zaproponować klientowi jak najlepsze rozwiązanie, DS Smith organizuje warsztaty Impact Centre i Pack Right. Jest to innowatorskie spojrzenie na współpracę z klientami i proces projektowania lepszych opakowań. W Impact Center analizowanych jest kilkaset przykładów różnych opakowań pod kątem ich wpływu na sprzedaż, koszty czy poziom ryzyka w łańcuchu dostaw. W Pack Right, zespół konstruktorów i technologów wraz z klientem wspólnie pracuje nad konkretnymi rozwiązaniami.

wielkośc produkcji

 

Jeżeli zatem chcesz pracować i rozwijać się w nowoczesnej i stabilnej firmie, która koncentruje się na ekologicznej produkcji o wysokiej jakości i renomie wśród klientów, DS Smith w Bełchatowie to dobry wybór.

Zainteresowanych Kandydatów zapraszamy do kontaktu pod adresem: rekrutacja@dssmith.com

https://www.dssmith.com/pl/packaging/o-nas/kariera/praca-w-nowej-fabryce-w-bechatowie

Accessibility