Jesteś osobą pozostającą bez pracy, mieszkasz bądź uczysz się na terenie województwa łódzkiego i masz mniej niż 30 lat? Możesz zdobyć blisko 40 tys. zł na założenie własnej firmy. „BiznesUP! Young – subregion piotrkowski” – kolejny projekt młodych, przedsiębiorczych osób z Bełchatowa i regionu właśnie wystartował.

W ramach projektu można uzyskać wsparcie finansowe w wysokości nawet 39.850 zł, na które składa się jednorazowa, dotacja w wysokości 23.050 zł oraz wsparcie pomostowe, wysokości 2.800 zł wypłacane przez pół roku. Za pozyskane środki można przeprowadzić remont lokalu, zakupić niezbędne narzędzia do prowadzenia działalności, czy towar. Comiesięczne wsparcie pomostowe pozwoli na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności.

Uczestnicy programu mogą liczyć także na cykl szkoleń, podczas których przyszli przedsiębiorcy poznają podstawy prowadzenia firmy.

Udział w projekcie jest bezpłatny, a dotacja bezzwrotna, pod warunkiem prowadzenia założonej działalności gospodarczej minimum przez rok.

Projekt jest skierowany do osób w wieku 18–29 lat (przed 30. urodzinami), które uczą się lub zamieszkują obszar subregionu piotrkowskiego (powiaty bełchatowski, piotrkowski, tomaszowski, radomszczański i opoczyński).

Rekrutacja już się rozpoczęła. Szczegóły i dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie www.dotacjedlamlodych.pl

Przypomnijmy, że podobny projekt – “Firma z POWEREM” w Bełchatowie prowadzi także Bełchatowsko-Kleszczowski Park Przemysłowo-Technologiczny. Szczegółowo pisaliśmy o tym TUTAJ.

Accessibility