W czwartek, 16 maja, odbędzie się spotkanie zorganizowane z myślą o bełchatowskich przedsiębiorcach i osobach dopiero myślących o założeniu działalności gospodarczej. Specjaliści z Krajowej Izby Doradców Podatkowych udzielą wszystkim zainteresowanym bezpłatnych porad.

Z pomocy mogą skorzystać zarówno osoby dopiero rozpoczynające własną działalność, jak i doświadczeni biznesmeni szukający porady w sprawie kompleksowej informacji podatkowej. Jak pokazuje praktyka, o sukcesie biznesu w dużej mierze decyduje profesjonalne prowadzenie spraw podatkowych. Dzięki podpisanemu w lipcu ubiegłego roku porozumieniu między prezydentem Bełchatowa, Mariolą Czechowską a łódzkim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych, bełchatowscy przedsiębiorcy otrzymują pomoc całkowicie bezpłatnie.

Kolejną okazję do skorzystania z wiedzy i pomocy doradcy podatkowego przedsiębiorcy będą mieć w czwartek, 16 maja. Tego dnia, podczas organizowanego przez miasto i łódzki Urząd Marszałkowski spotkania dotyczącego możliwości skorzystania z funduszy europejskich, fachowcy z Krajowej Izby Doradców Podatkowych czekać będą w budynku Urzędu Miasta Bełchatowa, przy ulicy Kościuszki 1, w sali nr 316. Na spotkanie nie trzeba się zapisywać – wystarczy przyjść w godzinach między 13 a 15.

Korzystając z usług doradcy przedsiębiorca może oczekiwać więcej, niż tylko prowadzenie ksiąg i spraw kadrowo-płacowych czy sporządzanie deklaracji, jak w przypadku księgowego. Doradca zajmuje się także m.in. opiniowaniem od strony podatkowej podpisywanych dokumentów (np. umów), może także reprezentować firmę w sporach z urzędami skarbowymi i przed sądami administracyjnymi sądów różnych instancji. Ale to nie wszystko. Doradca może pomóc również w sprawach związanych z międzynarodowym prawem podatkowym i celnym, a także podpowiedzieć, jak korzystać z pomocy publicznej (głównie z funduszy unijnych).

Więcej informacji na temat spotkania udzielą pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu pod nr tel. 44 733 51 45.

Accessibility