Masz własną firmę? A może dopiero planujesz założenie działalności gospodarczej? Przyjdź na bezpłatne spotkanie z doradcą podatkowym, które odbędzie się w czwartek, 19 marca. Fachowcy z Krajowej Izby Doradców Podatkowych za darmo wytłumaczą wszelkie zawiłości związane m.in. ze sposobem opodatkowania prowadzonego biznesu czy zarządzaniem firmą.

Przedsiębiorcy z terenu Bełchatowa i powiatu, którzy szukają kompleksowej informacji podatkowej, mogą ją uzyskać za darmo. Pomoc kierowana jest zarówno do doświadczonych biznesmenów, jak i osób dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą. Specjaliści z łódzkiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych od ponad 1,5 roku pomagają w odpowiedzialnym zarządzaniu firmą. – Cieszę, że nasi przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z bezpłatnych porad. Jestem przekonana, że fachowa pomoc w dużym stopniu może wpłynąć na sukces w biznesie – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Zgodnie z porozumieniem, które prezydent Czechowska podpisała z KIDP w lipcu 2018 roku, bezpłatne spotkania z doradcami podatkowymi odbywają się regularnie. Podczas nich wszyscy chętni mogą skorzystać z fachowej wiedzy na temat wszelkich aspektów prawnych związanych z podatkami. Jak mówi Urszula Walo z Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Łodzi, warto już na samym starcie własnego biznesu dowiedzieć się, jakie są sposoby odprowadzania podatków i który z nich będzie najbardziej korzystny dla konkretnego rodzaju prowadzonej działalności. – Możliwości jest naprawdę dużo. W grę wchodzi nie tylko kasa rejestrująca, czasami trzeba wejść w VAT. Często musimy przedsiębiorców uświadamiać, że wspomniany VAT to nie jest podatek dochodowy tylko podatek od wartości dodanej. Zresztą to nie jedyna dostępna forma opodatkowania biznesu. Przedsiębiorcy mogą być np. na ryczałcie, na karcie podatkowej, na zasadach ogólnych czy podatku liniowym – wylicza Urszula Walo.

Na organizowane w magistracie bezpłatne spotkania przychodzą nie tylko właściciele prężnie działających firm, ale coraz częściej mieszkańcy stawiający dopiero pierwsze kroki w świecie biznesu. Doradca nie podpowie tylko na jaki sposób opodatkowania się zdecydować, ale gdzie należy się udać i jakie formalności załatwić przy otwieraniu działalności gospodarczej. Mowa tu chociażby o Urzędzie Miasta, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędzie Skarbowym. Doradcy z KIDP często odpowiadają także na pytania z zakresu kadr i płac. – Zawsze staramy się, aby osoba podczas naszego spotkania uzyskała kompleksową pomoc i doradztwo w zakresie prowadzonej przez nią działalności – dodaje doradca Urszula Walo.

Korzystając z wiedzy i wsparcia fachowca przedsiębiorca może oczekiwać o wiele więcej, niż tylko prowadzenia ksiąg, spraw kadrowo-płacowych czy sporządzania deklaracji. Doradca podatkowy zajmuje się także planowaniem podatkowym w zakresie różnych działań gospodarczych oraz opiniowaniem od strony podatkowej podpisywanych dokumentów (w tym także umów). To jednak nie wszystko. Warto pamiętać, że doradca może pomóc równie w sprawach związanych z międzynarodowym prawem podatkowym, a także podpowiedzieć, jak korzystać z pomocy publicznej – głównie z funduszy unijnych.

Organizowane przez miasto bezpłatne spotkania z doradcą podatkowym organizowane są cyklicznie. Najbliższe planowane jest w czwartek 20 lutego. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść tego dnia do Urzędu Miasta przy ulicy Kościuszki 1. Doradcy będą do dyspozycji przedsiębiorców w Sali 316 na drugim piętrze w godz. 13.00 – 15.00.

AP

Accessibility