Przedsiębiorcy z terenu miasta i powiatu mogą wziąć w spotkaniu informacyjnym między innymi na temat możliwości dofinansowania odnawialnych źródeł pozyskiwania energii, sposobów promocji na zagranicznych targach, a przede wszystkim pozyskiwania nowych, wykwalifikowanych pracowników. We wtorek, 27 lutego, z przedstawicielami lokalnego biznesu spotkają się pracownicy bełchatowskiego magistratu, urzędu marszałkowskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wszyscy chętni właściciele firm mogą zgłaszać chęć udziału mailowo i telefonicznie.

Głównym tematem poruszanym na Sali Herbowej bełchatowskiego magistratu będzie przekazanie informacji o możliwościach wchodzenie na nowe rynki.
Urząd Marszałkowski opracował kilka projektów dedykowanych przedsiębiorcom z terenu województwa łódzkiego, również tym z terenu Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego. W ramach tych propozycji, firmy będą mieć możliwości promowania swojej działalności i produktów na różnorodnych targach zagranicznych oraz nawiązywania nowych kontaktów handlowych.
Kolejnym tematem poruszanym podczas najbliższego spotkania biznesowego, będzie finansowanie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi odnawialnych źródeł energii, np. o montaż paneli fotowoltaicznych, wymianę pomp ciepła, w grę wchodzić może także tzw. premia termomodernizacyjna. Chodzi o wszystkie działania, dzięki którym firmy są nie tylko coraz bardziej proekologiczne, ale w przyszłości inwestycje te przełożą się na niższe rachunki chociażby za prąd czy ogrzewanie.
Podczas spotkania 27 lutego, przedstawiciele Lokalnego Punktu Informacyjnego także przedstawią informację na temat planowanych w 2018 roku konkursach dla przedsiębiorców na pozyskanie środków na rozwój, promocję czy badania laboratoryjne. Będą to konkretne informacje: na co, kiedy i w jakiej jednostce będzie możliwe składanie wniosków.
W kolejnym panelu Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny przedstawi natomiast ofertę dofinansowania szkoleń. Tzw. bony szkoleniowe to forma bezzwrotnego wsparcia, dzięki któremu pracodawcy mają możliwość podnoszenia kwalifikacji pracowników lub kandydatów do pracy.
Z kolei przedstawiciele magistratu odpowiedzialni za sektor gospodarczy przybliżą inwestorom przede wszystkim wprowadzony niedawno miejski program praktyk i staży

Spotkanie, ma pokazać przedsiębiorcom wszelkie możliwości dalszego rozwoju, a także pomóc mieszkańcom w rozwijaniu rynku pracy i zdobywaniu zatrudnienia. Wszyscy lokalni biznesmeni, którzy chcą wziąć w nim udział, mogą zgłaszać się do Wydziału Rozwoju Miasta pod numerem tel. 44 733 51 45 lub mailowo: invest@belchatow.pl

 

 

Accessibility