Twoja firma potrzebuje wsparcia, a nie wiesz jak i gdzie uzyskać pomoc? Przyjdź na spotkanie „Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem” organizowane przez marszałka województwa łódzkiego. Specjaliści z Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Centrum Obsługi Przedsiębiorcy będą udzielać informacji o działaniach podjętych w ramach walki z epidemią koronawirusa w czwartek, 9 lipca.

Pandemia COVID-19 poważnie zagroziła nie tylko naszemu zdrowiu i życiu społecznemu, ale także gospodarce. Efekty wirusa i wprowadzonych w związku z nim ograniczeń odczuwają nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także mały i lokalny biznes. By ratować gospodarkę, rząd wprowadził szereg rozwiązań zawartych m.in. w kolejnych Tarczach Antykryzysowych.

Przedsiębiorcy z województwa łódzkiego mogą liczyć na ponad miliard zł wsparcia w formie dotacji i preferencyjnych pożyczek. O wszystkich możliwościach i programów właściciele lokalnych firm mogą uzyskać informację podczas organizowanych przez marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera spotkań z cyklu „Wsparcie dla biznesu w Łódzkiem”. Na miejscu będzie również dostępny doradca biznesowy, który odpowie na pytania uczestników.

Dyrektorzy Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Centrum Obsługi Przedsiębiorcy przybliżą i wyjaśnią m.in. jak uzyskać wsparcie finansowe na pracownika powyżej 2 tys. zł dla dużych, średnich i małych firm. Wśród poruszanych tematów znajdą się także:

  • mikropożyczki do 5 tys. zł,
  • pomoc dla samozatrudnionych powyżej 2 tys. zł,
  • refundacja kosztów wynagrodzeń,
  • pożyczka płynnościowa (oferowana przez ŁARR),
  • dotacje na innowacje w MŚP,
  • dotacja na cele obrotowe.

W całym województwie, w różnych miastach, odbędzie się w sumie kilkanaście spotkań. W Bełchatowie zaplanowane jest na czwartek, 9 lipca. Rozpocznie się ono o godz. 12:00 w MCK PGE Gigantach Mocy. Organizatorzy zapewniają maseczki i płyn do dezynfekcji.

plakat

 

Accessibility