Trwa rekrutacja do udziału w drugiej edycji programu “Młodzi na start”. Osoby z województwa łódzkiego w wieku od 18 do 29 lat, które utraciły zatrudnienie na skutek pandemii COVID-19 będą mogły uzyskać nawet 38.650 zł wsparcia na założenie własnej działalności gospodarczej.

Projekt skierowany jest do 120 osób w wieku 18-29, zamieszkałych w województwie łódzkim, które są bierne zawodowo lub bezrobotne niezarejestrowane w urzędzie pracy i utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 w związku z pandemią COVID-19. Uczestnicy projektu zdobędą niezbędną wiedzę z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, a także otrzymają wsparcie na uruchomienie i prowadzenie własnej firmy.

Osoby zakwalifikowane do projektu będą mogły liczyć na bezzwrotne, jednorazowe wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 23.050 zł. Dodatkowo otrzymają 2600 zł pomostowego wsparcia na pokrycie bieżących wydatków przez pierwsze sześć miesięcy prowadzenia działalności. Oprócz tego beneficjenci programu wezmą udział w grupowych i indywidualnych szkoleniach na etapie poprzedzającym założenie firmy (m.in. z elementów rachunkowości, marketingu, czy kształtowania polityki cenowej) i stypendium szkoleniowe.

Program realizowany przez Łódzką Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzony będzie do końca czerwca 2023 roku i odbędzie się w trzech edycjach. 30 sierpnia br. ruszył nabór do drugiej edycji projektu dla 40 uczestników. Dokumenty aplikacyjne należy składać do 16 września.

Więcej o programie

Accessibility