Przedsiębiorcy, którzy dopiero otworzyli firmę lub chcą to zrobić, mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy doradcy podatkowego. Specjalista z łódzkiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będzie udzielać porad telefonicznych w czwartek, 22 października.

Jak dobrze zarządzać swoją firmą i nie zagubić się w gąszczu przepisów podatkowych? Wszyscy prowadzący działalność gospodarczą wiedzą, że nie jest to zadanie łatwe. Szczególnie, jeśli w biznesie stawia się dopiero pierwsze kroki. I tutaj z pomocą przychodzi miasto, które od ponad dwóch lat oferuje bezpłatną pomoc doradcy podatkowego. – Cieszę się, że mieszkańcy chętnie korzystają z naszej inicjatywy. Fachowe doradztwo przekłada się na zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa oraz wypracowanie oszczędności. Z pewnością pozwala ono także uniknąć poważnych błędów w księgowości – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Ze względu na epidemię koronawirusa spotkania z doradcą podatkowym mają postać dyżurów telefonicznych. Z tej formy wsparcia mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy otworzyli działalność w ostatnim czasie lub dopiero planują rozpoczęcie pracy na własny rachunek. – Zdarza się, że przedsiębiorcy pytają, gdzie mają się udać w różnych sprawach związanych z działalnością swojej firmy. Mam tu na myśli Urząd Miasta, Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Urząd Skarbowy. Zdarzają się także pytania z zakresu kadr i płac. Zawsze staramy się, aby osoba podczas rozmowy mieszkańcy uzyskali wszechstronną pomoc w zakresie prowadzenia działalności – mówi Urszula Walo z Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Doradca podatkowy będzie pełnić dyżur telefoniczny w czwartek, 22 października. Wystarczy między godz. 13.00 a 15.00 zadzwonić pod nr 603 803 833. Bezpłatna porada zostanie udzielona po podaniu hasła: „konsultacje Urząd Miasta Bełchatowa”.

Accessibility