Wiosną przyszłego roku ruszy budowa fabryki DS Smith – tak deklaruje inwestor. Oznacza to, że produkcja opakowań z tektury falistej powinna rozpocząć się w pierwszym kwartale 2022 roku. Zatrudnienie w fabryce znaleźć ma ponad 200 osób.

Działkę w bełchatowskiej strefie przemysłowej firma DS. Smith kupiła we wrześniu 2018 roku. Zgodnie z ówczesnymi zapowiedziami, produkcja miała ruszyć w frugiej połowie 2020 roku. Ze względu jednak na wybuch epidemii koronawirusa i panujące w związku z nią w naszym kraju obostrzenia, a co za tym idzie także wydłużony czas uzyskania wszelkich niezbędnych pozwoleń, trwało to dłużej, niż pierwotnie zakładano. Dlatego też inwestor zwrócił się do prezydent Marioli Czechowskiej z prośbą o wydłużenie ustalonego w umowie terminu do kwietnia 2022 roku.


– Od samego początku z firmą współpracował oddelegowany przez nas Opiekun Inwestora, który aktywnie uczestniczył w procesie pozyskiwania niezbędnych dokumentów. Robiliśmy wszystko, co możliwe, aby produkcja ruszyła jak najszybciej. Dzięki temu bowiem kilkuset naszych mieszkańców podejmie pracę w dużej, międzynarodowej firmie – mówi prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska. Mowa o ponad 200 osobach, które znajdą zatrudnienie w samej fabryce, a także o kolejnych 100 miejscach pracy w lokalnych firmach współpracujących z inwestorem.


Zgodnie z aktualnym harmonogramem w styczniu firma ma ogłosić przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy, a pierwsza łopata pod budowę fabryki ma zostać wbita na przełomie marca i kwietnia. Wszystkie prace powinny zakończyć się natomiast w pierwszym kwartale 2022 roku. Na 40 tys. mkw. staną nowoczesne maszyny i urządzenia służące do produkcji 180 mln mkw. opakowań. Łączne nakłady finansowe na tę inwestycję inwestor wyłoży 65 mln euro, czyli blisko 300 mln zł.

AP

W strefie przemysłowej, gdzie powstanie fabryka DS Smith, miasto prowadzi prace związane z budową niezbędnej infrastruktury

W strefie przemysłowej, gdzie powstanie fabryka DS Smith, miasto prowadzi prace związane z budową niezbędnej infrastruktury

Accessibility