Założyłeś w ostatnim czasie firmę? A może dopiero myślisz o otwarciu swojej działalności? Skorzystaj z darmowej pomocy doradcy podatkowego. Ze względu na epidemię koronawirusa oraz w trosce o bezpieczeństwo przedsiębiorców i doradców, najbliższe konsultacje będą mieć formę dyżuru telefonicznego. Fachowcy z łódzkiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych będą do dyspozycji w czwartek 25 czerwca.

Podatek dochodowy, podatek od wartości dodanej, karta podatkowa, ryczałt, kasa rejestrująca, podatek liniowy – każdy, kto prowadzi własną działalność gospodarczą spotyka się z tymi terminami na co dzień. Przedsiębiorcy często podkreślają, że łatwo się pogubić w gąszczu ciągle zmieniających się przepisów skarbowych. I tu na pomoc przychodzą doradcy podatkowi, którzy dzięki porozumieniu jakie prezydent Mariola Czechowska zawarła z łódzkim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych w 2018 roku, udzielają porad za darmo.
Epidemia koronawirusa powoduje, że wsparcie świadczone są w innej niż dotychczas formie – porady udzielane są telefonicznie. Podczas najbliższego dyżuru doradca służyć będzie pomocą przedsiębiorcom planującym otwarcie własnego biznesu i tym, którzy rozpoczęli działalność w ostatnim czasie. Fachowcy wyjaśnią m.in. wszelkie zawiłości związanie ze sposobem opodatkowania prowadzonego biznesu czy zarządzaniem firmą. Dlaczego warto skorzystać z takiej porady? – Współpraca z doradcą, również w zakresie księgowości, może obniżyć koszty prowadzenia działalności. Terminowe i zgodne z aktualnym prawem rozliczenia skutecznie minimalizują ryzyko dotkliwych sankcji finansowych chociażby ze strony fiskusa – tłumaczy Sylwia Jankowskaz KIDP w Łodzi.
Zmienne, skomplikowane i często sprzecznie interpretowane prawo podatkowe potrafi sprawić poczatkującym przedsiębiorcom spore trudności. – Zgodnie z zasadą, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”, wiele kryzysów w funkcjonowaniu firmy da się uniknąć dzięki odpowiedniemu planowaniu podatkowemu. Ma to szczególne znaczenie podczas otwierania własnego biznesu. Ważne, by już na samym starcie dowiedzieć się, jakie są sposobu odprowadzania podatków i który z nich będzie najbardziej korzystny dla konkretnego rodzaju prowadzonej działalności – dodaje doradca Jankowska.

Wszystkie osoby rozpoczynające swoją działalność lub właściciele otwartych w ostatnim czasie będą mogli uzyskać fachową pomoc w czwartek 25 czerwca. Wystarczy między godz. 13.00 a 15.00 zadzwonić pod nr 44 307 04 35. Bezpłatna porada zostanie udzielona po podaniu hasła: „konsultacje Urząd Miasta Bełchatowa”.

AP

Accessibility